article list

در هواپیما بهتر است از چه غذاهایی اجتناب کنید

تاریخ خبر : 1400/02/06
IMAGE-BIG-MG-981129-1420.jpg
::
غذا یا تنقلاتی که در طول پرواز نوش جان کنید، ممکن است حسابی شما را به دردسر بیندازد! اگر شما از آن دسته افراد کثیرالسفر هستید که سالیانه، سفرهای بسیاری را با هواپیما تجربه می کنید، حتما تابحال برایتان اتفاق افتاده که پس از خوردن غذایی، درون هواپیما احساسی بد را تجربه کنید.. فرقی نمی کند شما غذای هواپیما را در طول پرواز نوش جان کنید یا که از خانه غذا، ساندویچ یا تنقلاتی را برای سفر به همراه داشته باشید! نکته ی مهم آن است که بسیاری از غذاهایی که در طول پرواز میل می کنید، در نهایت یا سلامتی شما را خدشه دار می کند و یا منجر به اذیت شدن مسافر صندلی بغلی تان می شود!
:: غذاهای با تخم مرغ و تن ماهی
تخم مرغ و اکثر غذاهایی که با تخم مرغ درست می شوند یا که تن ماهی جزو غذاهایی هستند که بهتر است از خوردن آنها در هواپیما اجتناب کنید! به محض آنکه شروع به خوردن این نوع غذاها بکنید تمام کابین هواپیما، مملوء از بوی ناخوشایند تخم مرغ می شود که قطعا برای هیچکدام از مسافران خوشایند نخواهد بود!

Mitragasht

:: غذاهای نمکی
غذای هواپیما می تواند طیف وسیعی از غذاهای نمکی را شامل شود که خوردن آن ها ممکن است حال شما را بد کند! در صورتی که غذاهای نمکی و شور را با سطح بالای سدیم نوش جان کنید ممکن است در پایان سفر با پاهایی متورم و پف کرده مواجه شوید! غذای هواپیما اگر از نوع نمکی و شور باشد تا پایان پرواز باعث تشنگی شما شده تا به طور مرتب درخواست آب نوشیدنی کنید!

Mitragasht

:: آدامس
شاید از نظر شما آدامس خوردنی مناسبی در طول پرواز باشد. آدامس حتی در برخی موارد باعث کم شدن استرس شما در طول پرواز هم می شود. تحقیقات نشان داده که جویدن آدامس در طولانی مدت باعث نفخ شما می شود و حسابی سیستم بدنتان را به هم می ریزد. حتی در برخی مواقع افراد با جویدن آدامس در طولانی مدت دچار اسهال هم می شوندپس توصیه می شود از خوردن آدامس پرهیز کنید.

Mitragasht

:: قهوه و نوشیدنی گازدار
ممکن است ترکیب قهوه با آب داخل هواپیما باعث بیماری شود، بهتر است از نوشیدن آن صرف نظر کنید. اگر در میان غذای هواپیما قهوه نیز قرار داشت از خوردن آن اجتناب کنید زیرا با عوارض بسیاری که در بر دارد، شما را حسابی کلافه خواهد کرد. نوشیدن قهوه تا حد بسیاری مثانه را تحریک می کند و بدون شک هیچکس نمی خواهد در طول پرواز مدام به سرویس بهداشتی برود! همچنین مصرف قهوه باعث کم آبی بدن و کم خوابی نیز می شود که همگی باعث می شوند تا تجربه ای ناخوشایند از پرواز در ذهن ثبت نمایید.

Mitragasht

:: آب شرب داخل هواپیما
لازم است به شما یادآوری کنیم که چای و قهوه ای که برای شما سرو می شود با آب شیر درست است! دستگاه های آب سرد کن و سیستم های آبرسانی محل ایده آلی برای رشد انواع باکتری هاست و بهتر است بدانید که سالیانه تنها یکبار تمیز می شوند! آب شیر با آنکه جزو غذاهای هواپیما نیست اما بهتر از نوشیدن آن اجتناب کنید زیرا براساس آزمایش های صورت گرفته ممکن است منجر به بیماری شود.

Mitragasht

:: سیب و پرتقال
غذای هواپیما می تواند شامل انواع میوه ها باشد. میوه هایی هوس انگیز که به شما چشمک می زنند! اما اگر در میان میوه ها سیب و پرتقال وجود دارد بهتر است از خوردن آنها اجتناب کنید. فیبر موجود در سیب می تواند منجر به ایجاد گاز در روده ی شما شود و در حالی که اسیدیته موجود در پرتقال و آب پرتقال می تواند باعث سوزش در معده تان شود.

Mitragasht

:: 1400/02/06