article list

قبل از سفر خارجی، از این اشتباه‌هات دوری کنید.

تاریخ خبر : 1398/11/14
IMAGE-BIG-MG-981126-1059.jpg
::
برای اینکه سفر خارجی بی‌دردسری داشته باشید، باید موارد را قبل از سفر در نظر بگیرید تا دچار اشتباه‌ نشوید ، همه ما قبل از سفر اشتباه‌هایی داریم که می‌تواند باعث ایجاد استرس در سفر یا حتی خراب‌کردن کل تعطیلات شود. بسیاری از مسافران، معمولا اشتباه‌های یکسانی را دائما تکرار می‌کنند؛ هرچند، با برنامه‌ریزی صحیح و هوشمندانه به‌راحتی می‌توانید از این موارد پیشگیری کنید.
:: سفر در فصل‌های شلوغ سال
وقتی در فصل شلوغ سال سفر می‌کنید، مقصدهای برتر و جاذبه‌های مهم‌ اغلب مملو از جمعیت هستند و گردشگران در همه جا به چشم می‌خورند. پروازها، تورها و هتل‌ها در این فصل، قیمت‌های بالاتری دارند؛ به همین دلیل، نه‌تنها شلوغی مقصدها آزارتان می‌دهد، بلکه باید هزینه‌های بیشتری هم برای سفر بپردازید.

Mitragasht

:: تهیه نکردن بیمه مسافرتی
خرید این بیمه مسافرتی ارزان، کار دشواری نیست. بسیاری از شرکت‌های معتبر بیمه، خدمات بیمه مسافرتی را با گزینه‌های مختلف ارائه می‌کنند که می‌توانید هرکدام را خواستید، انتخاب کنید. بیمه مسافرتی می‌تواند این موارد را پوشش دهد: کنسل‌شدن غیرمنتظره، هزینه‌های اضطراری خدمات پزشکی و حتی گم‌شدن چمدان و بار سفرو ....... پس بهانه‌ای برای نخریدن آن وجود ندارد. حتی در طول سفر هم امکان خرید بیمه وجود دارد.

Mitragasht

:: بررسی نکردن الزامات صدور ویزا
یکی از بزرگ‌ترین دردسرها در طول سفر خارجی این است که مجبور به برگشتن شوید؛ زیرا مدارک و الزامات صدور ویزا را ندارید. این دردسر می‌تواند برای شما بسیار پرهزینه باشد و بیشتر وقت سفرتان را هدر دهد؛ بنابراین، قبل از برنامه‌ریزی سفر، حتما مدارک و شرایط صدور ویزا را بررسی کنید.

Mitragasht

:: همراه نداشتن پول رایج محلی
همراه‌نداشتن پول رایج محلی در سفرهای خارجی می‌تواند دردسرساز شود. فراموش نکنید که همیشه برای استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی و خرید از فروشگاه‌های محلی، به پول نقد نیاز دارید. بسیاری از این فروشگاه‌ها و مغازه‌ها، کارت اعتباری نمی‌پذیرند.

Mitragasht

:: برنامه‌ریزی نکردن برای اینترنت و تلفن همراه در مقصد
در صورتی که می‌خواهید در طول سفر هم ارتباط خود را با اینترنت حفظ و ایمیل‌های ضروری را چک کنید؛ حتما قبل از سفر، تحقیق کنید که آیا در مقصد شما اینترنت موبایل به‌راحتی در دسترس است و سیگنال مناسبی دارد یا خیر.

Mitragasht

:: استفاده از کارت اعتباری و کارت بانکی بدون اطلاع به بانک
همه‌ی شرکت‌های عرضه کننده کارت‌های اعتباری، تراکنش‌های خارج از کشور را رهگیری می‌کنند، تا از این طریق مشتریان خود را از کلاهبرداری‌های رایج در امان نگه دارند. قبل از اینکه به خارج از کشور سفر کنید به بانک مربوطه اطلاع دهید که قصد سفر به چه مقصدی را دارید تا در طول سفر، حساب شما مسدود نشود؛ به‌خصوص وقتی به پول نقد نیاز دارید. همچنین بررسی کنید که آیا بانک‌ها برای تراکنش خارجی از کارت‌ها، کارمزد بیشتری دارند و اگر این‌چنین است، مقدار کارمزد چقدر تمام می‌شود. با داشتن اطلاعات در این زمینه، از دیدن هزینه‌های آن تعجب نمی‌کنید و برای آن آمادگی دارید.

Mitragasht

:: 1398/11/14