article list

افتتاح نخستین کیوسک‌های صنایع‌دستی کشور در زنجان

منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
تاریخ خبر : 1396/02/23
KHABAR-960223-1458.jpg
::
نخستین کیوسک‌های صنایع‌دستی کشور، عصر دیروز(چهارشنبه 20 اردیبهشت‌ماه) با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در زنجان افتتاح شد.
::
به گزارش ایسنا، «زهرا احمدی‌پور» عصر دیروز(چهارشنبه 20 اردیبهشت‌ماه) با حضور در فرهنگسرای زندگی واقع در پارک بانوان زنجان، ضمن دیدار با سمن‌های فعال در حوزه میراث‌فرهنگی، 16 کیوسک صنایع‌دستی واقع در این پارک را که برای اولین‌بار در سطح کشور رونمایی می‌شد، افتتاح کرد.
::
این 16 غرفه شامل محصولات صنایع‌دستی هم‌چون مس، سفال، سرامیک، رودوزی سنتی، تراش سنگ قیمتی، معرق، چاقو، نگارگری و ... است. این کیوسک‌ها در قالب بازارچه زندگی در راستای رونق حوزه صنایع‌دستی، توجه به ظرفیت‌های استان زنجان در این راستا و تقویت توانمندی‌های استان راه‌اندازی شده است.
::
زنجان به‌عنوان نخستین استان، برای این کار در نظر گرفته شد و به احتمال زیاد، کرمانشاه دومین استانی است که این کیوسک‌ها در آن راه‌اندازی می‌شود. هم‌چنین کهگیلویه و بویراحمد نیز به‌عنوان سومین استان برای اجرای این طرح انتخاب شده است.
::
اشتغال‌زایی برای فعالان حوزه صنایع‌دستی و ایجاد بسترهای لازم برای فعالیت هنرمندان و صنعت‌گران، از دیگر اهداف راه‌اندازی بازارچه زندگی اعلام شده است.
:: http://www.isna.ir/news/96022113424/افتتاح-نخستین-کیوسک-های-صنایع-دستی-کشور-در-زنجان
:: خبرگزاری ایسنا
:: 1396/02/23