article list

چگونه برفوبیای پرواز غلبه کنیم؟

تاریخ خبر : 1398/07/23
IMAGE-BIG-MG-980714-1355.jpg
::
آیا شما آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید دور دنیا را سفر کنیداما به نوعی فوبیا و یا ترس از پرواز دارید ؟

شما می توانید با روش‌هایی اصولی از این چنین ترسی‌هایی رها شوید. و با استفاده از اطلاعات جامع و تکنیک‌های برای آرامش در پرواز،میتوانید بدون هیچ گونه مشکلی با هواپیما پرواز کنید.

:: علائم ترس از پرواز
احساس تپش قلب - لرزیدن - عرق کردن کف دست یا پا - تنگی نفس یا کوتاه شدن آن -گیجی خفیف یا شدید -تهوع و سرگیجه - کرخی دست و پا - درد تیز و پیچشی در شانه - سردرد یا گر گرفتگی ناگهانی

Mitragasht

:: از ردیف های نزدیکه پنجره هواپیما دوری کنید
صندلی های کنار راهرو (aisle seat) به دلیل دور بودن از پنجره برای کسانی که می ترسند مناسب تر هستند .

Mitragasht

:: با مسافران دیگر ارتباط برقرار کنید.
با مسافران کنارتان سعی کنید گرم گفت و گو شوید تا ترس از پرواز هواس شما را پرت کند و درباره ی این ترس با آنها مشورت کنید .

Mitragasht

:: مواردی که باعث استرش شما می شود را از خود دور کنید
به طور مثال؛ سرعت بسیار زیاد هواپیما، تکان‌های نامتعارف، گرفتگی گوش، تصورات درباره مکان بسیار مرتفع و بستن کمربند ایمنی در طول پرواز می‌تواند از عواملی باشد که در شما ترس ایجاد کند.

Mitragasht

:: دائما انرژی مثبت بفرستید و مطمئن باشید مشکلی پیش نخواهد آمد
بر صندلی خود با خونسردی تمام تکیه داده و خود را سرگرم و مشغول کتاب خواندن ، موزیک گوش دادن ، فیلم دیدن و ... کنید و این ترس را از خود دور کنید و تلقین نکنید.

Mitragasht

Mitragasht

Mitragasht

:: سعی کنید خیال پردازی کنید
ذهن خود را با مواردی که علاقه دارید، مشغول کنید. این روش به شما این امکان را می‌دهد تا مسیر باقی مانده را بدون حس ترس طی کنید. فقط کافیست به مواردی که علاقه دارید در ذهن خود بپردازید. بی‌شک این روش یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای خلاصی از شر ترس حاصل از پرواز است.

Mitragasht

:: مشغول خوردن تنقلات سالم شوید
خوردن تنقلات در حین پرواز گزینه مناسبی برای مشغول شدن و دور شدن از استرس و ترس حاصل از پرواز است. البته توصیه می‌شود که از تنقلات سالم استفاده کنید تا علاوه بر مشغول شدن از مزایای بهداشتی آن نیز نهایت استفاده را ببرید.

Mitragasht

:: 1398/07/23