article list

روزهای تعطیل تهران ، کجا رو برای تفریح انتخاب میکنید؟

تاریخ خبر : 1398/07/13
IMAGE-BIG-MG-980701-1548.jpg
::
تهران ، بیشترین بناهای تاریخی، جاهای دیدنی و مکان‌های تفریحی دارد؛ آن‌قدر که ممکن است بعضی نقطه‌های مهم توریستی‌اش از چشم پنهان بماند یا در شلوغی‌های خیابان‌هایش گم شود. بیش‌تر مسافرهای تهران، برای انجام کارهای تجاری و اداری به این شهر سفر می‌کنند و بیش‌ترشان نمی‌دانند، جاهای دیدنی تهران مانند گنجینه‌ای در این شهر جا گرفته‌اند.
:: سورتمه دربند
اولین سورتمه ای که در پایتخت به راه افتاد سورتمه دربند تهران بوده است ، که شما را به لحظاتی پر از هیجان می برد. این سورتمه در دامنه کوه شمیرانات واقع شده است ، در مجموعه تفریحی و گردشگری سورتمه تهران با مجموعه های مفرح دیگری همچون سافاری پارک وحشت، سینما پرواز و ماشین کوبنده که همه آن ها از سرگرمی های پر هیجان روز می باشند روبرو خواهید شد.

Mitragasht

:: بوستان نوروز
غرب بزرگراه شهید مدرس و جنوب پارک آب و آتش در مجموعه ای راتشکیل میدهد که از نظر فرهنگی ، تفریحی و تفرجی بسیار کامل است ، در مجموع این بوستان شامل دریاچه ، باغ گل، اسکیت پارک، آسمان نما، پارک کودک و مسیرهای کالسکه و دوچرخه هم میباشد.

Mitragasht

:: پارک اب و آتش
بوستان آب و آتش از اتوبان حقانی دسترسی دارد. این پارک از قسمت شمالی به اتوبان حقانی، از غرب به بلوار نلسون ماندلا، از جنوب به اتوبان همت و از شرق به اتوبان مدرس می‌رسد. پارک آب و آتش یکی از آن پارک‌هایی است که می‌توان ساعت‌ها در آن مشغول تفریح شد. تفریحاتی که در این پارک پیدا خواهید کرد مناسب جوانان و افرادی است که به تجربه هیجان علاقه دارند.

Mitragasht

:: پل طبیعت
پل طبیعت، یکی از قطب‌های گردشگری شهر تهران است، این پل با ۴ بزرگراه اصلی شهر یعنی حقانی، همت، مدرس و رسالت احاطه شده است. این پل روی بزرگراه مدرس ساخته شده است و سه سطح دارد که توسط پله‌های متنوع به یکدیگر متصل می‌شوندو یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد آن این است که هنگام پیاده‌روی هرگاه خسته شدید، می‌توانید در فضاهای سبز حاشیه پل توقف کنید و در این فضا کلی رستوران ، کافه و فودکورت های مختلف و متنوعی دارند که شما میتوانید از آنها استفاده کنید و لذت ببرید.

Mitragasht

:: بام تهران
بام تهران توچال مسیر پیاده روی مورد علاقه پایتخت نشینان خوش ذوقی است که هوای پاک کوهستانی توچال را به دود و دم شهر ترجیح داده و در آنجا نفسی تازه می کنند، این مسیر کوهستانی در شمالی ترین نقطه شهر تهران واقع شده است، جایی که تمام شهر در یک کادر بزرگ پیش روی چشمان مشتاق گردشگران خود نمایی می کند.

اگر اهل پیاده روی باشید و تا بالای بام یا ایستگاه اول ولنجک را طی کنید، رستوران، کافی شاپ، فضای اسکیت و بدمینتون، تله کابین و از همه مهمتر بازی مهیج بانجی جامپینگ میزبان شما خواهند بود.

برای کسانی که اهل پیاده روی نیستند نیز اتوبوسی در نظر گرفته شده که هر نیم ساعت یک بار بام را از بالا تا پایین سیر می کند.

Mitragasht

:: باغ ملی
سردرباغ ملی یکی از بناهای خیابان امام خمینی است و میتوان آن را قلب پایتخت دانست. باغ ملی یکی از ارزشمندترین و زیباترین بناهای به جای مانده از دوران پهلوی اول در تهران است و به یکی از زیباترین مجموعه مکان‌های مهم و تاریخی تهران گشوده می‌شود پس سعی کنید که بازدید از سردر باغ ملی را هم در روز و هم در شب امتحان کنید، اگر می خواهید برای بازدید از جاذبه های اطراف این اثر نیز برنامه ریزی کنید باید به ساعت آنها توجه داشته باشید. برخی از این جاذبه ها تنها در روزها و ساعات اداری قابل بازدید هستند.

Mitragasht

:: درکه
یکی از خوش آب و هواترین محله های تهران که در شمال شهر تهران قرار گرفته است درکه نامیده شده که برای طبیعت گردی لذت بخش است و طرفداران زیادی دارد در نهایت می توان گفت که برای گذراندن یک روز خوب ، درکه گزینه خوب و مناسبی برای خانواده ها و گروه دوستان می تواند باشد. شبهای جمعه و تعطیل همه کافه رستورانهای محله درکه صرف غذا را برای شما بسیار مفرح میکنند.

Mitragasht

:: 1398/07/13