article list

۱۰ جاذبه دیدنی در کشورهای مسلمان

منبع خبر : خبرگزاری ساعت 24
تاریخ خبر : 1396/02/20
KHABAR-960219-1634.jpg
::
ساعت 24-دیدنی‌های کشورهای مسلمان، همچون مساجد زیبای ترکیه، برج‌ها و مساجد مدرن امارات و زیبایی‌های طبیعی یمن و اندونزی هر گردشگری را برای سفر بدین مناطق ترغیب می‌کنند.
::
کشورهای مسلمان، با تاریخی شگفت و تمدنی دیرباز برخی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری را در خود جای داده‌اند. علاوه بر این زیبایی طبیعت در کشورهای مسلمانی همچون اندونزی و یمن و ساخت و سازهای مدرن در برخی از کشورهای اسلامی، این سرزمین‌ها را به دیدنی‌های زیبایی برای گشت و گذار بدل کرده است.
:: ۱۰. مسجد سلیمیه، ادیرنه، ترکیه
ساخته شده در سده ۱۶ میلادی، پرآوازه‌ترین مسجد روزگار عثمانی و از بهترین نمادهای معماری اسلامی است. طراحی بی‌نظیر، المان‌ها و پیکر گونه ساخت بنا تا به امروز باره ستایش بازدیدکنندگان قرار گرفته است. این بنا در فهرست سازمان جهانی یونسکو قرار دارد. کوتاه و کارآمد می‌توان گفت، از پرآوازه‌ترین ساخته‌های معماری اسلامی، مسجدی باشکوه، زیبا و از پرترددترین نقاط گردشگری ترکیه است.
:: ۹. شفشاون، مراکش
بنا شده در سده ۱۵ میلادی، روستایی احاطه شده در کوهستان «ریف». بافت تاریخی با فرهنگ نژاده روستایی و رنگ آبی بناها، همه‌ساله جهانگردان فراوانی را به این منطقه می‌کشاند. گشت و گذار در این روستا و بازدید از صنایع‌دستی و خوردن خوراکی‌هایی که به گونه‌ای خاص فرآوری می‌شود، تجربه‌ای است که بیش‌تر گردشگران از آن یاد می‌کنند. در یک کلام، روستای تاریخی زیبا، قرار گرفته در دل کوهستانی پوشیده از طبیعت بکر و آرام.
:: ۸. مسجد بزرگ شیخ زاید،ابوظبی، امارات
سرشته از فضاهای سنتی، معماری اسلامی ‌و ساز و برگ امروزی ایده‌ای بود که امیر پیشین امارات، با آن دست به ساخت این مجموعه زد. مسجدی که برای ساخت آن، مواد و تجهیزات را از سراسر گیتی و حتی کشورهای غیر اسلامی ‌تهیه کردند. معماری، فرهنگ و شاهکارهای ادیان، همه در کنار هم.
:: ۷. مسجد حسن دوم، کازابلانکا، مراکش
رکورد بزرگ‌ترین مسجد قاره آفریقا و بلندترین گلدسته‌های گیتی با ارتفاع ۲۱۰ متر در اختیار این مسجد است. ساخت بنا در ۱۹۹۳ به فرجام رسید. مسجدی ساخته شده از مرمر که در کرانه اقیانوس اطلس قرار دارد و چشم‌اندازی ویژه را برای تماشای اقیانوس به وجود می‌آورد.
:: ۶. پترا، اردن
سازه‌ی شگفت و برجسته شهری بسیار عظیم، تراشیده شده در دل صخره‌ها، که تحت حمایت سازمان جهانی یونسکو قرار دارد. پایندگی بنا به ۲۰۰ سال پیش از زادروز مسیح برمی‌گردد. سالیانه صدها گردشگر برای بازدید از این سازه خارق‌العاده که بُلندایی ۵۰ متری در دل صخره‌ها دارد، به اردن مسافرت می‌کنند. مردم محلی لقب «رز صحرا» را به این اثر باستانی داده‌اند. در سال ۲۰۰۷ میلادی به عنوان یکی از عجایب هفت‌گانه جدید جهان شناخته شد. دروازه‌های شهر به روی همه مردم دنیا برای بازدید از آن و ستایش این بنای شگفت‌انگیز باز است.
:: ۵. مسجد آبی، استانبول، ترکیه
از دیگر سازه‌های گران‌مایه و برجسته که مشرف به شهر «هاگیا سوفیا» است. وجود شش گلدسته در این مسجد بسیار نادر است و شگفتی همگان را برمی‌انگیزد. بنا ساخته شده در سده ۱۷ میلادی است که چشم‌انداز زیبایی را برای مسافرانی که با قایق به این دامنه می‌آیند، می‌سازد. از نمادهای پرآوازه و پربازدید استانبول. پارک زیبای آن مکانی دیدنی و سرسبز برای گشت‌وگذار و صرف غذا است.
:: ۴. برج خلیفه، دبی، امارات
بلندترین ساختمان جهان با ارتفاع ۸۳۰ متر. آسمان‌خراشی دربرگیرنده دفاتر کاری و خانه‌های مسکونی در ۹۰۰ واحد. طراحی برج با توجه به ایده‌ها و المان‌های اسلامی بوده است. هتل معروف و مجلل «آرمانی»، سوییت‌های لوکس و گران‌قیمتی را با بهترین امکانات، در ارتفاعی با مناظر زیبا و دیدنی به شما ارائه می‌دهد.
:: ۳. کوه برومو، جزیره جاوه، اندونزی
دو قله آتش‌فشانی واقع در پارک ملی «سمرو» در شهر تنجیر، دورنمایی از سیاره‌ای دیگر را به وجود آورده است. قله آتشفشانی «سمرو» بلندتر و دودزا است، در حالی که قله آتشفشانی «برومو» نامدارتر است. کارگزاری‌های مسافرتی برای بازدید از این منطقه، تورهای مختلفی را در نظر می‌گیرند و گاهی اسب‌سواری در دامنه برومو را در برنامه‌های خود جای می‌دهند. این آتشفشان‌های دوقلو بسیار دیدنی هستند، با این همه گاهی فوران آتش‌فشان، دسترسی به این منطقه را سخت می‌کند.
:: ۲. دریای سرخ، مصر
پرترددترین و پرآوازه‌ترین محل شنا در مصر. مرجان‌های دریایی غول‌پیکر، دلفین‌ها، کشتی‌های به گل نشسته و بسیاری از جاذبه‌های دریایی دیگر دارد. وجود کوسه‌هایی که شناگران را به هراس می‌اندازند، گفت و گوی مردم محلی به چندین زبان، خدمات رفاهی خوب و دیگر امکانات تفریحی، سرزمینی بسیار جذاب و البته کمی ‌گران‌قیمت را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است.
:: ۱. جزیره سقطرا، یمن
تکه‌ای از بهشت در اقیانوس هند. پوشش گیاهی منحصربه‌فرد و حیوانات خاص این منطقه، که در هیچ جای دیگر جهان یافت نمی‌شود،‌ سالیانه بسیاری از جهانگردان را به این جزیره می‌کشاند. دریغ که این روزها به دلیل خطر دزدان دریایی سومالی، بازدید از این جزیره کمی سخت شده است.
:: http://www.saat24.com/news/260053/۱۰-جاذبه-دیدنی-در-کشورهای-مسلمان
:: خبرگزاری ساعت 24
:: 1396/02/20