article list

سوغات تهران

تاریخ خبر : 1398/07/17
IMAGE-BIG-MG-1505.jpg
::
سفر به تهران همیشه جذاب و مهیج بوده است. رفتن به دل کوچه و خیابان‌های خوش‌رنگ‌ولعاب پایتخت و ماجراجویی‌هایش، بخش بزرگی از سفر به پایتخت را می‌سازد. از دلچسب‌ترین قسمت‌های این ماجراجویی، سر زدن به بازارها و فروشگاه‌های شهر برای خرید سوغات است.
:: سیب دماوند
اگر تابستان گذارتان به دماوند خورد حیف است بدون خرید چند کیلو سیب دماوند را ترک کنید. سیب های تولیدی این فصل با نام های شفیع آباد، گلاب، عایق الماسی، کهنز و قندک شناخته می شوند

Mitragasht

:: دوغ آبعلی
به آبعلی که رسیدید، دیدن دوغ های محلی آن توجه شما را بسوی خود جلب خواهد کرد. پیشنهاد می کنیم حتماً این دوغ خوش طعم را امتحان کنید به دلیل آن که طعم و مزه اش شما را به سال های خیلی دور خواهد برد.

Mitragasht

:: کشمش شهریار
شهریار بخاطر آب و هوای خوبی که دارد، بهترین منطقه در تولید میوه و محصولاتی مثل چغندر و غلات است. اما در صورتی که در فصل تابستان به شهریار سفر کردید یا در همین تهران چشمتان به کشمش و انگور شهریار خورد بدون معطلی و هیچگونه تردیدی چند کیلویی از آن بخرید.

Mitragasht

:: کلاج فیروزکوه
نوعی نان به نام نان «گُلاج» در بین عشایر شهرستان فیروزکوه یافت می شود که بسیار معروف است. این نان را اگر در یخچال نگهداری کنید قابلیت اینکه تا یک ماه بماند را دارد.

Mitragasht

:: آلوچه و لواشک های مهیج دربند
دربند، علاوه بر حال و هوای خوش، گردش و تفریح و سرگرمی، یه جای خوب براي خرید آلوچه و لواشک به حساب می آید که جزء خوش طعم ترین سوغاتی هایی هستند که میتوانید از سفر به تهران با خود ببرید.

Mitragasht

:: 1398/07/17