article list

بارانی ترین شهرهای دنیا

تاریخ خبر : 1398/06/13
IMAGE-BIG.png
::
پاییز و زمستان پرباران ترین فصل هایی هستند که در تمام سال دیده می شوند. باران نعمتی است که همه انسان ها منتظر آن هستند و باعث گسترش زندگی در سطح زمین می شود. هر نقطه ای از دنیا به نسبت خاصی دارای بارندگی است و در برخی از نقاط دنیا بیشتر از باقی مکان ها باران باریده می شود.

:: منچستر؛ انگلیس
با اینکه در منچستر نسبت به شهرهای دیگر انگلیس از نظر مقدار، باران کمتری می آید اما به طور متوسط در سال ۱۴۰ تا ۱۵۰ روز بارانی دارد. در این شهر هر وقت می خواهید به بیرون بروید باید بارانی بردارید چون ممکن است یکهو باران بیاید و خیس خیس شوید.

Mitragasht

:: کوچی؛ هند
این شهر بندری مهم جنوب هند در معرض آب و هوای موسمی استوایی است و دمای آن همیشه بالاست . در سال حدود ۳۰۰۰ میلی متر باران می بارد که این ریزش بیشتر در ماه های می و اکنبر اتفاق می افتد.

Mitragasht

:: آمستردام؛ هلند
این شهر به دلیل وجود دریای شمال، همیشه آب و هوای نسبتا سردی دارد و در آن در هر فصلی امکان بارش های ناگهانی وجود دارد. متوسط ریزش باران سالانه در این شهر ۷۵۰ میلی متر است.

Mitragasht

:: توکیو؛ ژاپن
آب و هوای ژاپن در بیشتر روزهای سال برای پیاده روی و گردش مناسب و مطبوع است . اگر باران دوست ندارید تابستان به ژاپن بیایید چون آب و هوای آن در تابستان گرم و خشک است. ماههای بارانی در این کشور از ژوئن آغاز تا اکتبر طول می کشد.

Mitragasht

:: هنگ کنگ
متوسط ریزش باران در هنگ کنگ در محدوده ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی متر است و بیشترین باران در بین ماه های می تا سپتامبر اتفاق می افتد چون در این ماه ها رگبار و طوفان زیاد پیش می آید.

Mitragasht

:: نیویورک سیتی؛ آمریکا
با اینکه بارش باران در این شهر به بیش از ۱۳۰۰ میلی متر در سال نمی رسد اما ۱۲۰ روز بارانی در سال دارد . این شهر شمالی ترین شهر مهم است که آب و هوای نیمه استوایی مرطوب دارد.

Mitragasht

:: کوپنهاگ؛ دانمارک
کوپنهاگ با آب و هوای معتدل و ملایم حدود ۱۸۰ روز بارانی در سال دارد، آن هایی که می خواهند در این شهر از بارش باران در امان بمانند باید در ماه های فوریه، مارس و آوریل به این شهر سفر کنند و شاید بد هم نباشد که فقط یک بارانی بپوشید و بدون توجه به باران به گشت و گذار در این شهر زیبا مشغول شوید.

Mitragasht

:: نیواورلئان؛ آمریکا
رودخانه میسیسیپی در یک طرف و خلیج مکزیک در طرف دیگر باعث شده که این شهر با راه های آبی زیادی سروکار داشته باشد، در سال، ۱۵۰۰ میلی لیتر ریزش باران دارد و تابستان های آن به شدت گرم و مرطوب است. موقعیت و ارتفاع کم این شهر باعث شده که در معرض سیل و تندباد قرار داشته باشد.

Mitragasht

:: 1398/06/13