article list

عجیب ترین مراسم های ازدواج در جهان

تاریخ خبر : 1398/10/29
IMAGE-BIG-MG-981025-1440.jpg
::
یکی از آیین هایی که در سراسر جهان و در میان هر قوم و قبیله ای به صورت مشترک وجود دارد، سنت پسندیده ی ازدواج است. البته نمی توان از این اصل گذشت که ازدواج کردن یکی از زیباترین اتفاقات هر شخصی در زندگی شخصیش است اما در این رسم مشترک و زیبا در برخی از نقاط جهان، آداب و روسومی به کار برده می شود که باعث شده تا لیستی خاص و متفاوت به نام آداب و رسوم عجیب ازدواج در جهان ایجاد شود.
:: سنت ازدواج در فیجی
ازدواج در فیجی هم با دشواری هایی روبرو است. برعکس مثال ایرانی ها که می گویند، مادر را ببین و دختر را بگیر، در فیجی به شدت به پدر عروس احترام میگذارند. داماد برای اثبات خود، باید دندان نهنگ به پدر عروس هدیه دهد تا پدر دختر به ازدواج آن ها رضایت دهد. از طرفی داماد باید در تمام مراسم عروسی، دست پدر عروس را بگیرد.

Mitragasht

:: سنت ازدواج در هلند (درخت آرزوها)
در هلند مرسوم است عروس و داماد میزهای میهمانان را با کاغذهای رنگی تزیین می کنند و مهمانان در طول عروسی روی کاغذها، آرزوهایشان را می نویسند و سپس بر درخت آرزوها آویزان می کند. پس از اتمام مراسم، عروس و داماد آرزوهای آن ها را می خوانند.

Mitragasht

:: سنت ازدواج در جنوب سودان (به دنیا آوردن دو فرزند)
مردم قبیله ای در جنوب سودان اعتقاد دارند زمانی مراسم عروسی کامل می شود که زن بتواند دو فرزند سالم به دنیا بیاورد. اگر زن دو فرزند به دنیا نیاورد، مرد حق طلاق دادن وی را دارد.

Mitragasht

:: سنت ازدواج در آلمان (عروس دزدی)
یکی از عجیب ترین مراسم های ازدواج در آلمان وجود دارد. بر اساس سنت کهن آلمانی ها، در شب عروسی، دوستان عروس و داماد، عروس را می دزدند و داماد باید عروس را جستجو کند. اگر کسی در این راه به او کمک کند، به عنوان پاداش باید از داماد نوشیدنی بگیرد.

سنت دیگری که بسیار در این کشور مرسوم است، خوردن غذا در خانه عروس است. مهمانان غذاهای ویژه ای تدارک می بینند و در خانه عروس و داماد نوش جان می کنند اما پس از اتمام غذا، تمام ظروف چینی را می شکنند تا با این کار ارواح و شیاطین را از خانه دور کنند.

Mitragasht

:: سنت ازدواج در ولز انگلستان (قاشق چوبی)
مثل اینکه در ولز به خورد و خوراک خیلی اهمیت می دهند. از آن جایی که مرد برای زن هنگام عروسی، قاشق چوبی تزیین شده ای را هدیه می دهد تا به او بگوید در طول زندگی به هیچ عنوان اجازه نمیدهد برای لحظه ای همسرش گرسنه بماند.

Mitragasht

:: سنت ازدواج در تایلند (به آب انداختن عروس)
تایلندی ها آب را نماد پاکی و روشنایی می دانند و در سنت های ازدواجشان، حتما باید نو عروسان وارد آب شوند تا روح و جسمشان تطهیر شود. این کار نشان دهنده وفاداری عروس به داماد خواهد بود. نکته جالب این سنت در این است که عروس حتما باید در رودخانه شستشو شود و آب راکد یا حوضچه مورد قبول نیست. مهم نیست که آرایش عروس چقد صورت وی را زشت می کند و یا این که تمامی لباس او خیس می شود. یک تایلندی باید به آیین سنتی کشور پایدار باشد.

Mitragasht

:: سنت ازدواج در کره جنوبی (فلک کردن داماد با ماهی)
دوستان داماد در پایان مراسم ازدواج، جوراب های داماد را از پایش در می آورند و با ماهی یا نیشکر به پاهای داماد ضربه می زنند. البته این ضربه ها دردناک نیست و بیشتر موجبات خنده اطرافیان را فراهم می کند.

Mitragasht

:: خلاصه
همان طور که دیدید، عجیب ترین مراسم های ازدواج نه تنها در کشورهای مختلف متفاوت است بلکه در جنوب و شمال برخی کشورها این تفاوت ها دیده می شود. این سنت ها گاهی دردناک و تامل آورند و گاهی لبخند به لب می آورند. متاسفانه خرافات در همه جا وجود دارد و بسیاری از این سنت ها به دلیل خرافه پذیری مردم شکل گرفته اند.

Mitragasht

:: 1398/10/29