article list

عجیب ترین پل های دنیا

تاریخ خبر : 1398/11/06
IMAGE-BIG-MG-981026-1111.jpg
::
پل‌ها مدت‌هاست که برای مردم جاذبه خاصی دارند ، این پل ها در حال حاضر جزو نمادین‌ترین، تاریخی‌ترین و منحصر بفردترین نقاط جهان محسوب می‌شوند. در این مطلب، قصد داریم آن‌ها را به شما معرفی کنیم، پس با ما همرا باشید.
:: پل هلیکس سنگاپور
پل هلیکس یا مارپیچ که به شکل یک رشته پیچیده است در سال ۲۰۱۰ به عنوان اولین پل منحنی جهان افتتاح شد، این پل که تنها برای عابرین پیاده طراحی شده است دارای یک پیاده‌رو روشن در میان چهار مارپیچ از جنس شیشه و فولاد است. نور پردازی آبی این بنا باعث شده تا هم در روز و هم در شب شگفت‌انگیز به نظر برسد. این پل مرکز مارینا را به مارینای جنوبی متصل می‌کند، بر روی این پل به ویژه از چهار سکوی مشاهده آن می‌توان مناظری زیبا از خط افق سنگاپور، باغ‌های اطراف، پارک طبیعت خلیج و تفرجگاه خلیج ماسه‌ای مارینا را مشاهده کرد.

Mitragasht

:: پل لا موهر بوینوس آیرس، آرژانتین
این پل 90 درجه دوران دارد تا قایق‌ها بتوانند از زیر آن عبور کنند. طراحی نامتقارن این پل بیشتر شبیه قلاب ماهی‌گیری، بادبان یا چنگ است ، این پل از همان ابتدا به نمادی از بوینوس آیرس (Buenos Aires) تبدیل شده است و هر شب به زیبایی روشن می‌شود. حقیقتی جالب در رابطه با این پل این است که نام این پل به انگلیسی به "Bridge's Woman" به معنای پل زنان ترجمه می‌شود، که اشاره‌ای به پورتو مادرو دارد، جایی که در آن خیابان‌های مختلفی به نام زنان مشهور نامگذاری شده است.

Mitragasht

:: پل بروکلین نیویورک
در مسیر بروکلین به منتهن روزانه بیش از ۱۲۰۰۰ وسیله نقلیه، ۴۰۰۰ عابر پیاده و ۳۱۰۰ دوچرخه سوار از رودخانه ایست از طریق پل بروکلین عبور می‌کنند، این پل یکی از قدیمی‌ترین پل‌های معلق در ایالات متحده و یک مکان تاریخی - ملی و از محبوب ترین جاذبه‌های نیویورک است.

Mitragasht

:: پل طلایی دانانگ ، ویتنام
پل طلایی ویتنام یک پل عابر پیاده با سازه‌ای مدرن به طول ۱۵۰ متر است که در منطقه تفریحی تپه های بانا (Bà Nà Hills) در مرکز ویتنام واقع شده است، این پل نه تنها در بالای درختان واقع شده است، بلکه به نظر می‌رسد که این گذرگاه با دو دست سنگی بزرگ نگه داشته می‌شود، این پل ده‌ها سال است که یک جاذبه توریستی محسوب می‌شود و دارای تله‌کابین، باغ‌ها، ماکت روستای قرون وسطایی فرانسه و موزه تندیس‌های مومی میباشد.

Mitragasht

:: پل هوایی لنکاوی، مالزی
این پل طولانی‌ترین پل منحنی معلق جهان است. که در ارتفاع ۶۷۰ متری از سطح زمین و ۱۲۱ متر از سطح کوه ماچینچانگ قرار دارد، برای رسیدن به این پل، بازدیدکنندگان ابتدا توسط تله‌کابین لنکاوی به بالاترین ایستگاه می روند و سپس سوار Sky Glide می‌شوند تا بقیه راه را بالا بروند. این پل که مختص عابرین پیاده است می‌تواند ۲۵۰ نفر را به طور همزمان در خود جای دهد و شامل دو سکوی بزرگ در هر انتهای آن است.

Mitragasht

:: پل گلدن گیت سانفرانسیسکو، کالیفرنیا
پل گلدن گیت یکی از شناخته شده‌ترین سازه‌های جهان است طول آن ۱۳۰۰ متر است که از تنگه گلدن گیت می‌گذرد و شهر سانفرانسیسکو را به شهرستان مارین متصل می‌کند. در روز افتتاح بیش از ۲۰۰.۰۰۰ نفر از این پل عبور کردند. امروزه، روزانه بیش از ۱۱۲.۰۰۰ اتومبیل و ۲۷۰۰۰ عابر پیاده و دوچرخه سوار از آن عبور می‌کنند.

Mitragasht

:: پل تاور بریج لندن ، انگلیس
پل تاور بریج یک پل متحرک به سبک گوتیک (شبیه به یک تخته‌پل، گونه‌ای پل متحرک است که بر روی خندق‌های پیرامون کاخ‌ها و دژها یا دروازه‌های قدیمی برخی شهرها قرار می‌گیرد.) و معلق است، که از سال ۱۸۸۶ تا ۱۸۹۴ بر روی رودخانه تیمز (Thames River) شهر لندن ساخته شد. این مجموعه شامل دو برج است که با دو گذرگاه افقی در سمت بالا به هم متصل شده‌اند تا فشاری که از بخش معلق آن به بنا وارد می‎شود را تاب بیاورند. دستگاه‌ها و محور اهرم‌ها نیز در پایین هر کدام از برج‌ها قرار گرفته‌اند که پل به کمک آن‌ها باز و بسته می‌شود و به قایق‌ها و کشتی‌ها اجازه عبور می‌دهد. دو برج، پیاده‌رو و موتورخانه ویکتوریا فقط به عنوان بخشی از نمایشگاه پل قابل بازدید هستند و برای بازدید باید بلیط تهیه کنید، اما بقیه پل برای اتومبیل‌ها و عابران پیاده که قصد عبور از رودخانه را دارند قابل دسترسی است.

Mitragasht

:: 1398/11/06