article list

غذاهای محبوب در بالی

Asli-bali-9611191212.jpg
::
یکی از موارد جدایی ناپذیر هر سفر خارجی ،که برای اکثر گردشگران بسیار لذت بخش است، چشیدن طعم غذاهای سنتی آن کشور است، خوشبختانه، این غذاها اغلب با ذائقه ی ایرانی ها سازگار است و به دلیل ذبح اسلامی مسلمانان به راحتی می توانند از غذاهای لذیذ بالی لذت ببرند. در ادامه معروف‌ترین غذاهای مخصوص بالی موجود می‌باشد که در همه رستوران‌های بالی میتوانید از خوردن آن‌ها لذت ببرید.
::
یکی از موارد جدایی ناپذیر هر سفر خارجی ،که برای اکثر گردشگران بسیار لذت بخش است ،چشیدن طعم غذاهای سنتی آن کشور است، خوشبختانه، این غذاها اغلب با ذائقه ی ایرانی ها سازگار است و به دلیل ذبح اسلامی مسلمانان به راحتی می توانند از غذاهای لذیذ بالی لذت ببرند. در ادامه معروف‌ترین غذاهای مخصوص بالی موجود می‌باشد که در همه رستوران‌های بالی میتوانید از خوردن آن‌ها لذت ببرید.
:: Pisang Goreng
Mitragasht

این دسر در واقع موز سرخ شده است که موزه های کوچک و بزرگ را سرخ می کنند و با عسل، شیره درخت نخل یا کمی پودر نارگیل می خورند و اکثرا شما می توانید از کنار خیابان این دسر خوشمزه را تهیه و میل کنید.

:: Mie Goreng
Mitragasht

Mie Goreng یک غذای سنتی اندونزی می باشد که از نودل های سرخ شده همراه با سبزیجات،ترشی ، گوشت و تخم مرغ سرو می شود البته جوجه کباب شده و سس لوبیا می

توانید در کنار این غذا استفاده نمایید.

:: Nasi Goreng
Mitragasht

در پخت غذای Nasi Goreng بجای نودل از برنج استفاده می شود و همراه با سبزیجات و بعضی وقتها هم تخم مرغ سرو می شود که در بیشتر وعده های غذایی مردمان جزیره بالی از این غذا استفاده می کنند و در تمامی رستوران و آشپزخانه های بالی این غذا موجود می باشد.

:: Sate
Mitragasht

در این غذا جوجه له شده را با مجموعه‌ای از ادویه‌جات ترکیب می‌کنند و در نهایت با یک چوب (معمولاً چوب علف لیمو) به سیخ می‌کشند و سپس جوجه‌ها را سرخ می‌کنند و همراه با سس لوبیا سرو می‌شود. این غذا از خوشمزه ترین غذاهای بالی به شمار می آید.

:: Spring Rolls
Mitragasht

یکی از مشهورترین غذاهای بالی Spring Rolls نام دارد که ترکیبی از سبزیجات مختلف، جوجه خرد شده، سس لوبیا و سس تند است.