article list

غذاهای معروف هند

asli-indafood-961124-0300.jpg
::
هند کشوری است که به خوبی از غذاهای بین المللی استقبال کرده است. با این حال غذاهای لذیذ هندی، عقب نشینی نکرده اند و هنوز هم از محبوبیت زیادی میان گردشگران برخوردار است. بهترین چیز در مورد غذاهای هندی، تنوع آنهاست. مواد غذایی هر ایالت به شدت تحت تاثیر جغرافیا، آب و هوا و فرهنگ است. در این جا به معرفی غذاهای معروف هند می‌پردازیم.
:: مرغ کره ای
این غذا در سال ۱۹۵۰ برای اولین بار در دهلی طبخ شد و یکی از غذاهای محبوب هندی است که در سراسر دنیا، جز غذاهای هندی سرو می شود. البته بسیاری از رستوران های جهان نسخه ی جعلی از این غذا را تهیه می کنند و به عنوان مرغ کره سرو می کنند. اگر مرغ کره ی شما با کشمش و سس گوجه فرنگی پر شده بود و طعمی شیرین داشت، شک نکنید که مرغ کره نخورده اید. برای تهیه ی این غذا شما به روغن زیتون، پیاز، سیر، زنجبیل، کره و پوره ی گوجه فرنگی و مرغ درسته نیاز خواهید داشت. همچنین می توانید این غذا را به همراه نان، سالاد و یا کالی که نوعی عدس سیاه رنگ است، میل کنید.

Mitragasht
:: روغن جوش
نام دیگر این غذا، بره ی قرمز است و رنگ قرمزش از یک نوع قارچ کشمیری به وجود می آید.برای تهیه ی این غذا شما به ۱ کیلوگرم گوشت بره، ماست، برگ خلیج، گل میخک، فلفل قرمز، دارچین، تخم کتان، پودر گشنیز، زیره، رب زنجبیل، پیاز و نمک دارید. اکثر مردم وقتی رنگ فوق العاده قرمز و آتشین این غذا را میبینند فکر می کنند با تند ترین غذای هندی روبرو شده اند اما در واقع اینطور نیست و علاوه بر آن غذاهای ببسیار تندتری نیز وجود دارند.

Mitragasht
:: پاپدی چات
با محبوب ترین وعده ی نهار غذاهای هندی آشنا شوید. تقریبا هیچ کس در هند وجود ندارد که عاشق این غذا نباشد و محبوب همه ی افراد جامعه ی هندی و دوستداران غذای هندی در سرتاسر جهان است.در این غذا همه ی طعم ها با هم ادغام می شود، تند، شیرین ، شور وحتی گاهی هم تلخ. برای تهیه ی این غذا باید آرد، بذر پیاز، روغن آفتاب گردان، سیب زمینی، نخود،پیاز قرمز، گوجه فرنگی بزرگ، فلفل قرمز، نمک سیاه، فلفل قرمز، ماست تازه، نعناع و گشنیز نیاز است.

Mitragasht
:: دم آلو
این یک غذای فرعی تهیه شده از سیب زمینی‌های کوچک است که در مایعی از گوجه فرنگی، پیاز و ادویه‌جات مختلف آهسته پخته می‌شود. بعد از آماده شدن آن را با برنج یا نان میل می‌کنند. اگر شما عاشق کاری هستید، از دم آلو نیز لذت خواهید برد.

Mitragasht
:: چات
چات به نوعی پادشاه تمام غذاها محسوب می‌شود! معمولاً آن را به‌عنوان پیش غذا یا اسنک عصرگاهی مصرف می‌کنند. چات نام یک غذا نیست بلکه شامل گستره‌ای از غذاهای دیگر و به طور خاص پانی پوری، سِوْپوری، پاو باجی را تشکیل می‌دهد. تمبر هندی، پیاز، پودر فلفل، کشک، گوجه فرنگی و رشته فرنگی، مواد اولیه اصلی این غذاها که به‌عنوان غذاهای خیابانی شهرت دارند را در بر می‌گیرند.

Mitragasht