article list

فرهنگ ایرانی و ترویج و معرفی آن به گردشگران

تاریخ خبر : 1397/03/20
SHAHRDAR-970320-1624.jpg
::
تکذیب پس گرفتن استعفای شهردار تهران و اعلام درباره وضعیت و موقعیت گردشگری و ترویج فرهنگ ایرانی در پایتخت مهم‌ترین اخبار مربوط به محمدعلی نجفی -شهردار تهران- در این روزهای اخیر است.
::
به گزارش خبرنگاران، نجفی در حاشیه بازدید و سرکشی از نوروزگاه بلوار کشاورز طی سخنانی در جمع خبرنگاران درباره اخبار انتشار یافته شده و ترویج فرهنگ ایرانی بر اساس پس گرفتن استعفای خود اظهار کرد: از جانب من چیزی پس گرفته نشده است. من استعفای خود را به رئیس محترم شورای شهر داده‌ام و دلایل خود برای استعفا را در آن جلسه خدمت اعضای شورای شهر عرض خواهم کرد.

بر اساس گزارش خبرنگاران، شورای شهر تهران قرار است روز ۱۹ فروردین جلسه‌ای برگزار گردد و درباره موضوع استعفای نجفی بحث و تصمیم‌گیری کند.

:: هدف این است که هنر و فرهنگ ایرانی را به همشهریان و توریست‌ها معرفی کنیم
نجفی همچنین در بازدید از نوروزگاه هنر در پیاده راه بلوار کشاورز با بیان اینکه امسال در نوروز شهرداری برنامه‌های نوین و تازه‌ای را به نمایش گذاشته اند که یکی از آنها نوروزگاه بلوار کشاورز است،اعلام کرد: هدف ما این است که فرهنگ و هنر ایرانی را به بازدید کنندگان، همشهریان و گردشگران معرفی کنیم. هدف دوم ما این است که با اجرای این برنامه‌ها همراه با طبیعت - که نو شده و همه چیز تازه، جذاب و سرزنده می‌شود - یک نوع سرزندگی و نشاط را به جامعه عرضه کنیم. قصد داریم فضایی ایجاد کنیم که همشهریان در زندگی روزمره خود از طرب و نشاط بیشتری برخوردار باشند.

نجفی در جواب به سوال دیگری درباره انتقادهای وارد شده به کاهش تورهای گردشگری در ایام نوروز گفت: قرا نبود که فعالیت‌های گردشگری تهران افت کند بلکه برعکس برنامه‌ریزی کرده بودیم که تا حد ممکن فضای مناسب‌تری برای گردشگری ورودی به تهران ایجاد کنیم. اگر افتی در فعالیت‌های گردشگری به وجود آمده نیز طی یکی دو روز آینده پیگیری می‌کنم تا جبران شود.

:: خبرگزاری ایسنا
:: 1397/03/20