article list

مکان های جذاب و دیدنی بالی

asli-bali-961121-1048.jpg
::
جزیره زیبای بالی، جزیره است کوچک در مجمع الجزایر اندونزی واقع شده است بالی در محل تلاقی اقیانوس آرام و هند می باشد همین امر باعث شده تا بالی یکی از خاص ترین آب و هوای در سرتاسر دنیا را داشته باشد و همه ساله تعداد زیادی از گردشگران و توریست ها از تمامی جهان به بالی سفر می کنند بالی نام خود را در فهرست برترین مقصد توریستی جهان قرار داده است. مسافران بالی می توانند از مناطق دیدنی بالی کمال استفاده و لذت را ببرند
:: پارک آبی ‏
واتربوم بالی، مقصدی منحصر به فرد و آمیزه ای هیجان بخش از سرسره های آبی متفاوتی است که نظیرش را در آسیا نمی بینید. سرسره های سقوط آزاد و سقوط پرشیب بی شک می تواند از نخستین گزینه های عاشقان آدرنالین باشد و شاید کم تر اهل هیجان باشید و در این پارک آبی به سراغ موج سواری بروید.

Mitragasht
:: معبد مادر بالی (پورا بساکی)
معبد مادر بالی در ارتفاعات ۱۰۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است و در کوهپایه آتشفشان آگونگ در منطقه بساکیه واقع شده است. به اعتقاد بومیان این منطقه این معبد مقدس ترین و قدیمی ترین معبد هندوها در بالی به شمار می رود. این معبد بیش از هزار سال قدمت دارد و پله های زیبایی بازدید کنندگان و مردم عادی پیرو دین هندو که برای اجرای فرایض دینی خود به این معبد می آیند را از دروازه های جداگانه ای به حیاط معبد می رساند.

Mitragasht
:: رفتینگ در رودخانه ی ‏Auyung
رفتینگ در این رودخانه نیز جز تفریحات دیگری هست که می توانید در بالی تجربه کنید. کسانی که به دنبال تفریح و ‏هیجان هستند، نباید رفتینگ در بالی را ازدست بدهند. ‏Ayung ‎‏ بزرگترین و طولانی ترین رودخانه بالی می باشد که ‏گردشگران در آن علاوه بر رفتینگ و هیجان، فرصت بازدید از قسمت های مرکزی بالی از رودخانه، آبشار های بالی، ‏استخرهای طبیعی و منظره های بی نظیر را تجربه می کنند. ‏

Mitragasht
:: نوزا لمبونگان
جزیره لمبونگان یکی از بهترین سایتهای غواصی بالی و تفریحات بالی است. اطراف این جزیره شما می توانید بزرگترین آبزیان جهان را دیده و با آنها به غواصی بپردازید. این جزیره در جنوب شرقی بالی واقع شده و دسترسی به آن نیز آسان می باشد. در اینجا خورشید ماهی اقیانوسی و یا مولامولا را می توان دید که از پلنگتون ها و یا عروس دریایی تغذیه می نمایند. غواصی در این جزیره یکی از بهترین تفریحات جزیره بالی به شمار میرود.

Mitragasht
:: لوینا
لوینا بزرگترین منطقه گردشگری در ساحل شمال بالی است که برای شن و ماسه های آتشفشانی سیاه و سفید در ساحل 5 کیلومتری خود شناخته شده است. این جزیره شامل چندین روستا کوچک بوده و منطقه ای مناسب برای غواصی محسوب می شود، چرا که این آب های شمالی نسبت به آب های جنوبی آرامتر می باشند. شهرت لوینا به دلفین هایی است که در آنجا به طور گروهی بازی می کنند. مشاهده ی بازی و تفریح دلفین ها در هوای لطیف صبحگاهی خاطره ای به یاد ماندنی را برای ذهن و روح آدمی باقی می گذارد.

Mitragasht