article list

مکان های دیدنی در بلگراد

asli-serbia-961121-1108.jpg
::
درست مثل ققنوسی که از خاکستر بیرون آمده باشد، شهر بلگراد، با پشت سر گذاشتن تاریخچه ی جنگی و آشفته اش، توانست به یکی از محبوب ترین پایتخت های اروپایی تبدیل بشود. این شهر ۲ میلیون نفری، در کنار رودخانه ی دانوب قرار گرفته است.
::
درست مثل ققنوسی که از خاکستر بیرون آمده باشد، شهر بلگراد، با پشت سر گذاشتن تاریخچه ی جنگی و آشفته اش، توانست به یکی از محبوب ترین پایتخت های اروپایی تبدیل بشود. این شهر ۲ میلیون نفری، در کنار رودخانه ی دانوب قرار گرفته است. پایتخت صربستان، به داشتن سالانه ۱۰۰ فستیوال بین المللی معروف است. با این اوصاف، فرقی نمی کند چه زمانی به این شهر زیبا سفر می کنید، همیشه می توانید از شرکت در فستیوال های مختلف و هیجان انگیز آن لذت ببرید.
:: کلیسای جامع سنت مارک (Crkva Svetog Marka)
این کلیسا در سال ۱۹۴۰ میلادی در کنار کلیسای چوبی و تاریخی که تاریخ ساخت آن به ۱۸۳۵ میلادی بر می گردد، در پارک Tašmajdan ساخته شد. کلیسای سنت مارک یکی از بزرگترین کلیساهای این کشور است که در آن می توانید مجسمه موزاییکی مارک مقدس و نماد های تاریخی و مذهبی کشور صربستان را مشاهده کنید.

Mitragasht
:: آدا سیگانلیا (Ada Ciganlija)
در مرکز بلگراد، در رودخانه ی ساوا، جزیره ی مصنوعی کوچکی به نام آدا سیگانلیا وجود دارد. این جزیره دیدنی، با داشتن مناظر زیبا و امکانات ورزشی اش، در طول تابستان ها روزانه ۱۰۰ هزار بازدید کننده دارد. آدا سیگانلیا، جنگل های انبوه و سرسبزی دارد که نماینده حیات وحش این کشور هستند و در آن ها ممکن است به یک خرگوش، روباه و یا گوزن برخورد کنید. این منطقه با داشتن امکانات ورزشی مثل تنیس، راگبی ، اسکی و قایقرانی، یک مقاصد رویایی برای علاقمندان به ورزش است.

Mitragasht
:: دژ بلگراد (Belgrade Fortress)
به دلیل موقعیت دفاعی استراتژیک این منطقه، از دوران پارینه سنگی، ساکنین این منطقه، در نزدیکی رود دانوب اقامت داشتند. بعد از ورود مهاجمان سلتی و رومانی به این شهر، شروع به ساختن پرچین های دفاعی کردند و بعد ها در قرن پانزدهم، یک رهبر صربی، استحکامات این شهر و سازه های دفاعی آن را تقویت کرد. این دژ ها به طور شگفت انگیزی بی عیب و کامل ساخته شده اند. علاوه بر این دژ ها، در این منطقه پارک و فضای سبز، کلیسا و موزه هم قرار دارد.

Mitragasht
:: خیابان نز میهایلووا (Knez Mihailova)
هر شهری یکی از این خیابان ها را دارد. خیابان هایی که جذابیت خاصی دارند و پر از فروشگاه ها و مراکز خرید معروف و جاذبه های تاریخی هستند. خیابان نز میهایلووا در بلگراد، یکی از همین خیابان ها است که اسمش را از یک پرنسس صربی گرفته است. تاریخ شکل گیری این خیابان یک کیلومتری به دوران عثمانی بر می گردد. اما شهرت آن، بعد از قرن نوزدهم و حضور ثروتمندانی که شروع به ساخت و ساز در آن کردند آغاز شد.

Mitragasht
:: برج گاردوس (Gardos)
برج گاردوس در فاصله ۲۰ کیلومتری از شهر بلگراد قرار گرفته است. در مقایسه با سایر آثار باستانی این شهر، برج گاردوس که در سال ۱۸۹۶ ساخته شد قدمت کمتری دارد. اما از نظر جذابیت و محبوبیت به هیچ عنوان کمتر از سایر آثار اریخی این شهر نیست. این برج که به برج هزار ساله هم معروف است، توسط مجارستانی ها به عنوان نمادی برای هزار سال حکومت در این منطقه ساخته شد.

Mitragasht