article list

هفت مکان ممنوعه جهان

تاریخ خبر : 1398/08/01
IMAGE-BIIG-MG-1650.jpg
::
مکان های بسیار زیادی روی زمین وجود دارد که توسط انسان ها لمس نشده اند و هیچ جایی که اثری از زندگی انسان را احساس نکرده است. اما مکان هایی وجود دارد که به دلیل یا دلایلی برای بازدید اکثر مردم محدود است.

:: جزیره مارها در برزیل
هیچ شخصی مجاز به بازدید از این جزیره نیست. این محل که به طور رسمی Ilha da Queimada Granda نامیده می شود، حدود 2،000-4،000 مار دارد. اما نه هر ماری، بلکه مارهای لانتانول طلایی با سم تکان دهنده ی قوی که نیش را در اطراف گوشت فرو می برند، معروف هستن ، تمام جزیره را در بر گرفته اند.

Mitragasht

:: غارهای Lascaux در فرانسه
در این غار مجموعه ای از نقاشی ها و کنده کاری هایی از بیسون، ابی، گوزن، گاو و ... را می بینید شگفت انگیز ترین نمونه ی آن در تالار گاو ها است که به نقاشی چهار گاو آن شناخته می شود که یکی از آنها 17 فوت طول دارد و متأسفانه آسیب رساندن مردم به این آثار هنری منجر به صدمات غیرقابل جبرانی شده است به همین دلیل این غار ممنوع شده است.

Mitragasht

:: منطقه ی ۵۱ نوادا در آمریکا
این منطقه در واقع یک پایگاه نظامی سری است که هیچ وقت هدف از ساخت آن برای عموم مردم روشن نشده و هر اتفاقی که در این منطقه می افتد نباید توسط کسی دیده شود و به همین خاطر دسترسی به آن به شدت محدود شده است.

Mitragasht

:: آرشیو محرمانه ی واتیکان در واتیکان
این آرشیو شامل برگه های مهم، اسرار سری، حساب های بانکی پاپ و بسیاری دیگر از رمز و رموز هاست که قرن هاست کلیسا از دسترس بقیه دور نگه داشته ، حقیقت این است که از سال ۱۸۸۱ بود که پاپ لئو چهارم فقط به محققان اجازه داد تا بعضی از محتواهای این آرشیو را ببینند.

Mitragasht

:: جزیره سنتینل شمالی در هند
این جزیره به خاطر سواحل بسیار زیبا و طبیعت خاصی که دارد شناخته شده است، اگر چه قبایل بومی ای که در آن جا زندگی می کنند با افرادی که از دنیای بیرون بخواهند به آن ها نزیک شوند، بسیار خشن و وحشتناک برخورد می کنند. آن ها هر گونه تماس و ارتباطی با دنیای بیرون را رد می کنند هر کسی که بخواهد به آن ها نزدیک شود را سریعا به قتل می رسانند، پس جای تعجب نیست که جز مکان های ممنوعه جهان باشد و دسترسی به آن قدغن!

Mitragasht

:: جزیره سورتسی در ایسلند
سورتسی یک جزیره ی کوچک آتشفشانی در سواحل جنوبی ایسلند است که زمانی به عنوان جوان ترین جزیره ی جهان شناخته می شد، این جزیره طی انفجار آتشفشانی به وجود آمده بود اما در حال حاضر توسط هیچ کسی قابل دسترسی نیست مگر گروهی خاص از دانشمندان. آن ها می خواهند تغییرات اتفاق افتاده روی این جزیره را بدون دخالت انسان های دیگر مورد بررسی قرار بدهند.

Mitragasht

:: مقبره چین شیی هوانگ در چین
اولین امپراتور چین، چین شیی هوانگ بود. مجتمع دفن او یکی از پیچیده ترین و گسترده ترین مکان هایی است که تا کنون کشف شده است، با وجود این که این آرامگاه یکی از محبوب ترین مقصد گردشگری چین است، مهر و موم شده است.

Mitragasht

:: 1398/08/01