article list

۳۲ هزار اثر در کشور به ثبت ملی رسیده است

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم
تاریخ خبر : 1396/02/13
KHABAR-960212-1637.jpg
::
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ثبت ملی ۳۲ هزار اثر در کشور خبر داد.
::
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، سمیع‌الله حسینی‌مکارم در مراسم افتتاحیه نوزدهمین جشنواره بزرگ لاله‌های گچسر که ظهر امروز در منطقه گچسر در بخش آسارا در استان البرز برگزار شد، اظهار داشت: ایران اسلامی ظرفیت‌های بسیار مناسبی در حوزه گردشگری دارد.
::
وی با بیان اینکه ایران رتبه پنجم در جهان در بحث جاذبه‌های گردشگری را داراست، افزود: بیش از 32 هزار اثر تاریخی در کشور که به ثبت ملی رسیده و 21 اثر به ثبت جهانی رسیده است.

حسینی‌ مکارم با بیان اینکه استان البرز از همه انواع جاذبه های موجود در کشور برخوردار است، 500 اثر تاریخی و فرهنگی و طبیعی در این استان شناسایی شده که حدود 200 اثر به ثبت ملی رسیده است.

::
وی با بیان اینکه البرز یک اثر تاریخی دارد که در جهان بی‌نظیر است، گفت: امیدواریم در سال‌های آینده پرونده تپه ازبکی برای ثبت در یونسکو تشکیل و این اثر ارزشمند به ثبت برسد.

معاون سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه همه فعالیت‌های که انجام می‌شود باید با زندگی مردم گره بخورد، ادامه داد: در طول 4 سال گذشته شاهد افزایش 12 درصدی توریست به کشور بوده‌ ایم.

::
معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به ظرفیت‌های البرز در حوزه جذب توریست خاطرنشان کرد: استان البرز میتواند به عنوان قطب جاذبه‌های طبیعی و هم جاذبه‌های گردشگری سلامت و ورزشی مورد توجه قرارگیرد.
::
وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های سازمان میراث فرهنگی ایجاد خانه‌های بوم‌گردی در روستاهای کشور است، بیان داشت: روستاهای البرز ظرفیت ایجاد خانه‌های بوم گردی را دارند.

مکارم با بیان اینکه طرح جامع گردشگری استان البرز در حال پیگیری است، ادامه داد: طرح ایجاد خانه‌های سلامت باید در دستور کار سازمان قرار گیرد.

:: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/02/12/1395730/32-هزار-اثر-در-کشور-به-ثبت-ملی-رسیده-است
:: خبرگزاری تسنیم
:: 1396/02/13